Współpraca PGZ z DigitalGlobe w zakresie obserwacji Ziemi. Czy przykuje uwagę MON? [Defence24 TV]

20 grudnia 2017, 17:16

„Ta inicjatywa, która wystartowała w sposób formalny poprzez podpisanie Memorandum of Understanding pomiędzy partnerem amerykańskim, PGZ oraz Wojskowymi Zakładami Elektronicznymi S.A. jest uzupełnieniem, wsparciem, jest pewnym pomostem dla polskich programów kosmicznych” – powiedział dla Space24.pl Przemysław Kowalczuk, prezes WZE S.A. Chodzi o współpracę w zakresie pozyskiwania zobrazowań satelitarnych dla Polski, podjętą przez koncern DigitalGlobe, Polską Grupę Zbrojeniową i Wojskowe Zakłady Elektroniczne.

Ich [DigitalGlobe] oferta, ponieważ są związani kapitałowo i kompetencyjnie z szeregiem firm z sektora kosmicznego, jest bardzo szeroka. Razem wystrzelili do tej pory ponad 280 satelitów z tysiącami godzin operacyjnej pracy w przestrzeni kosmicznej. To są realne osiągnięcia. Dają nam możliwość wypełnienia wszelkich luk w nadchodzącym programie kosmicznym.

Przemysław Kowalczuk, prezes zarządu WZE S.A.

Nasze wymagania co do zobrazowania satelitarnego, co do jak najszybszego pozyskania obrazów satelitarnych i możliwości analiz tych obrazów w relatywnie szybkim czasie, są bezdyskusyjne.

Przemysław Kowalczuk, prezes zarządu WZE S.A.

Zobacz też: Prezes WZE: Potrzebny szybki dostęp do zobrazowań satelitarnych dla MON [Defence24 TV]

KomentarzeIlośc komenatarzy: 2
Reklama
Anuluj
anonim
piątek, 22 grudnia 2017, 21:02

Tylko oby pracownicy produkcyjni zaczęli zarabiać więcej niż kasjer w markecie.

As
czwartek, 21 grudnia 2017, 20:13

Obserwacja z satelity to bardzo ważna kwestia jak się ma zasięg ostrzału taki jak inne kraje 100, 500, 1000km, a nie jak się udarza w punkty oddalone o maksimum 40km, ale od czegoś trzeba zacząć.