Czwarty konkurs na stanowisko prezesa PAK

Czwartek, 21 Września 2017, 17:08

W Biuletynie Informacji Publicznej Polskiej Agencji Kosmicznej pojawiło się ogłoszenie o naborze na stanowisko prezesa PAK. Termin składania ofert mija 2 października br. Od momentu odwołania pierwszego prezesa tego organu prof. Marka Banaszkiewicza w październiku 2016 roku to już czwarty nabór na to stanowisko organizowany przez KPRM. Pozostałe zakończyły się bez rozstrzygnięcia. 

W nowym konkursie na prezesa PAK termin składania ofert upływa 2 października br. Rekrutację prowadzi Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, której bezpośrednio podlega Polska Agencja Kosmiczna. 

Karuzela rekrutacyjna

Jedynym pełnoprawnym prezesem Polskiej Agencji Kosmicznej (PAK) był jak dotychczas prof. Marek Banaszkiewicz. Został on odwołany ze stanowiska 7 października 2016 r. w związku z niezatwierdzeniem przez premier Beatę Szydło sprawozdania finansowego i merytorycznego Agencji za 2015 rok. 

Wówczas został ogłoszony konkurs na nowego szefa PAK, ale pierwsza rekrutacja zakończyła się niewyłonieniem odpowiedniego kandydata o czym KPRM poinformowała w styczniu br. Nową procedurę ogłoszono 10 stycznia 2017 roku, zaś termin nadsyłania zgłoszeń upłynął 23 stycznia br. Także ten konkurs nie został rozstrzygnięty.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów rozpoczęła trzeci nabór na stanowisko prezesa PAK. Termin składania dokumentów upłynął 10 kwietnia br. 12 maja podano do wiadomości publicznej, że ostateczny wybór nowego szefa Agencji zostanie dokonany pomiędzy trzema kandydatami: Józefem Wiesławem Modelskim, Jakubem Ryzenko oraz pułkownikiem Piotrem Suszyńskim, Wiceprezesem Agencji ds. Obronnych, który stoi na czele agencji od chwili odwołania prof. Banaszkiewicza. Uruchomienia czwartego naboru oznacza jednak, że KPRM nie dokonała wyboru spośród kandydatów wskazanych przez poprzednią komisję rekrutacyjną i konieczne jest rozpisanie kolejnego, czwartego już konkursu. 

Więcej informacji, a także szczegółowe wymagania na stanowiska prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej można znaleźć w BIP PAK pod linkiem

Czytaj też: Siedziba w Warszawie i nadzór Ministerstwa Rozwoju. Propozycje zmian w PAK [KOMENTARZ]

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

10 komentarzy

Navigator One Niedziela, 01 Października 2017, 18:59
Dziś prasa trąbi, że Pani min. Emilewicz chce zwiać do Krakowa. Zostawia nasz kosmos, w którym nic poza zamętem nie zrobiła. Auto-lansem, bez realnych osiągnięć, nie da się na dłuższą metę utrzymać tego stanowiska w MR. Już Pani to wie i czas na ewakuację. Teraz chce startować na prezydenta Krakowa. Jej szanse w rywalizacji z prof. Majchrowskim to jak zderzenie mrówki z TIREM. Szkoda, że PIS na to się nie zgodzi :-( . Stąd dalej więc Pani Jadwiga będzie liczyła nam ile firm przybyło w bazie EMITS i opowiadała te niedorzeczności o prostych zdalnie sterowanych zabawkach studenckich - zwanych łazikami...że są podobno marsjańskie. Widać o Marsie to Pani Minister ma pojęcie, tak jak o całej reszcie.
Pan NO Piątek, 29 Września 2017, 6:58
Pan vice prezes PAK ds obronnych właśnie przebywa za granicą. Tym razem ... kraj kangurów - Australia.
Ponieważ może nie znać języka aborygeńskiego zabrał ze sobą Panią Justynę Sokołowską tłumaczkę języka węgierskiego. Jeszcze niedawno Pani Justyna (PSL) była dyrektorem Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki UM w Rzeszowie. Dziś krzewi te wartości jako pracownik Agencji, towarzysząc Panu pułkownikowi w wielu ostatnich podróżach zagranicznych.
Niewątpliwie zgadzam się, że tłumacz przysięgły w zagranicznych podróżach służbowych do egzotycznych krajów vice-prezesowi potrzebny jest. Ale ... nie wiedziałam, że w tylu krajach posługują się językiem węgierskim.
Po powrocie z Australii pułkownik zaplanował już sobie kolejną podróż. Zgadnijcie dokąd i czy zabierze też tłumacza?
Włodek Sobota, 30 Września 2017, 8:06
Wiem i powiem- tym razem Chiny, wylot już w czwartek. Jak widać ciężkie życie ma pan vice prezes i mało czasu na przepakowanie walizek. Kto tym razem będzie towarzyszem/towarzyszką podróży, wkrótce się okaże. Ale ku mojemu zaskoczeniu, pan pułkownik chyba uznał, że język węgierski może być zbliżony także do arabskiego więc pani tłumacz była również wycieczce w Emiratach Arabskich... Publiczne pieniądze wydają się jakby wirtualne, nie mamy poczucia że ciężko na nie pracujemy, może dlatego tak łatwo nimi szastać?
Pan NO Piątek, 29 Września 2017, 15:06
Szanowni Państwo: podpowiedź do postawionego pytania: Czy język mandaryński jest tożsamy z językiem węgierskim ? Jaki to w końcu kraj ?
Zdruzgotany Piątek, 22 Września 2017, 14:29
I to się właśnie nazywa "kosmiczne jaja".
Przez rok instytucja jest bez prezesa - może jest niepotrzebny?
Feluś Piątek, 22 Września 2017, 11:02
Jest problem bo do konkursu zgłaszają się tylko ci "jajogłowi" prof, dr, hab, natomiast rząd poszukuje na to stanowisko człowieka z WIZJĄ który wprowadzi polską kosmonautykę w nowe tysiąclecie. Kogoś kto porwie tłumy, śmiałymi planami choćby lądowania pierwszego Polaka na srebrnym globie. Jeśli mógłbym być pomocny w wyborze to podpowiem - Kurski
Navigator One Poniedziałek, 25 Września 2017, 23:54
Szanowny Panie Feluś, a Pana to tak wszystko w porządku?
ret Piątek, 22 Września 2017, 10:41
A Misiu czasem nie jest bez pracy?
PawelOz Piątek, 22 Września 2017, 2:39
Moze poprzedni prezes Ligi Morskiej i Kolonialnej zajmie to stanowisko?
świetna armata Czwartek, 21 Września 2017, 22:41
Moje pierwsze skojarzenie do PAK to Panzer Abwehr Kanone.