Prawo i polityka w kosmosie tematem warszawskiej konferencji

12 maja 2016, 15:44
POLSA

W dniu 10 czerwca br. w gmachu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbędzie się konferencja "Kosmos w prawie i w polityce. Polityka i prawo w kosmosie". Głównym tematem wydarzenia będą najważniejsze zagadnienia polityczne i prawne wynikające z wykorzystania przestrzeni kosmicznej przez polskich przedsiębiorców. 

W dniu 10 czerwca br. o godz. 9:00 w Sali Konferencyjnej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego przy ul. Hożej 20 rozpocznie się konferencja "Kosmos w prawie i w polityce. Polityka i prawo w kosmosie". Głównym tematem wydarzenia będą najważniejsze zagadnienia polityczne i prawne wynikające z wykorzystania przestrzeni kosmicznej przez polskich przedsiębiorców.

W konferencji wezmą udział m.in. Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jadwiga Emilewicz, Podksekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, prof. Marek Banaszkiewicz, prezes Polskiej Agencji Kosmicznej, Prof. Krzysztof Rączka, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Prof. Zbigniew Kłos, Przewodniczący Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN. 

Zaplanowane wystąpienia podczas wydarzenia "Kosmos w prawie i w polityce. Polityka i prawo w kosmosie" mają koncentrować się zarówno wokół krajowego, jak i międzynarodowego aspektu prawnego eksploracji i komercyjnego wykorzystania przestrzeni kosmicznej.

Organizatorami konferencji są Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Uniwersytet Warszawski. 

Rejestracji na wydarzenie można dokonać poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego

Space24
Space24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Latasha
sobota, 6 sierpnia 2016, 06:58

Melissa, how special to receive your comment! Thank you for reading and taking time to write. You lamb so spectacular and kibdbh-reaey!!! Let me know if you do make some kibbeh nayeh. I wish I could come over and have some!! I’m very curious about your web site too and can’t wait to check it out.