CNN o zdjęciach satelitarnych: Rosjanie budują bunkry w obwodzie kaliningradzkim

18 października 2018, 15:01
Kalinin
Fot. ImageSat International via imagesatintl.com

Rosja zmodernizowała cztery wojskowe obiekty w obwodzie kaliningradzkim, w tym magazyn broni jądrowej - poinformował CNN, analizując zdjęcia satelitarne. Według stacji zdjęcia świadczą też o budowie 40 bunkrów w pobliżu miasta Primorsk.

Amerykańska telewizja powołuje się na zdjęcia firmy ImageSat International.

CNN wskazuje, że na zdjęciach, wykonanych w dniach 19 lipca-1 października, widać, że na terenie tych obiektów prowadzona jest "znaczna modernizacja".

"Zdjęcia z 18 lipca pokazują bunkry na etapie budowy, po dziesięciu tygodniach pracy wyglądają na zakończone" - ocenia CNN.

Zdjęcia wskazują też na modernizację na terenie bazy lotniczej Czkałowsk i bazy wojskowej w Czerniachowsku, gdzie, jak podaje CNN, rozmieszczono systemy Iskander. Resort obrony Rosji nie odpowiedział na zapytanie CNN w tej kwestii.

W czerwcu brytyjski dziennik "The Guardian" podał, że Federacja Amerykańskich Naukowców opublikowała zdjęcia satelitarne obwodu kaliningradzkiego, które wskazują, że Rosja rozbudowała bunkier na broń nuklearną w Kulikowie, położonym 50 km od granicy z Polską.

PAP - mini

Space24
Space24
KomentarzeLiczba komentarzy: 42
Davien
czwartek, 18 października 2018, 22:33

SAW, a któs im zabrania?? Po prostu CNN informuje o tym

Niuniu
czwartek, 18 października 2018, 22:33

To gdzie mają trzymać tę broń jądrową - na Kubie?

marcin121
czwartek, 18 października 2018, 21:56

Czyli w Kaliningrdzie jest broń A to oczywiste

Xxx
czwartek, 18 października 2018, 21:44

Pytanie ile my mamy bunkrów w razie zagrozenia atomowego nawet przypatkowej awari elektrowni czy nieudanego exsperymentu lub awarii na krymie takie ryzyko tez istnieje. W kazdej gminie takowy bunkier powinien istniec jako strzelnica oraz magazyn zywnosci gops lub inny sposób wykozystania w czasie pokoju .

pytanie zasadnicze
czwartek, 18 października 2018, 21:42

Czy są w zasięgu NDR?

Tweets Space24