CNN o zdjęciach satelitarnych: Rosjanie budują bunkry w obwodzie kaliningradzkim

18 października 2018, 15:01
Kalinin
Fot. ImageSat International via imagesatintl.com

Rosja zmodernizowała cztery wojskowe obiekty w obwodzie kaliningradzkim, w tym magazyn broni jądrowej - poinformował CNN, analizując zdjęcia satelitarne. Według stacji zdjęcia świadczą też o budowie 40 bunkrów w pobliżu miasta Primorsk.

Amerykańska telewizja powołuje się na zdjęcia firmy ImageSat International.

CNN wskazuje, że na zdjęciach, wykonanych w dniach 19 lipca-1 października, widać, że na terenie tych obiektów prowadzona jest "znaczna modernizacja".

"Zdjęcia z 18 lipca pokazują bunkry na etapie budowy, po dziesięciu tygodniach pracy wyglądają na zakończone" - ocenia CNN.

Zdjęcia wskazują też na modernizację na terenie bazy lotniczej Czkałowsk i bazy wojskowej w Czerniachowsku, gdzie, jak podaje CNN, rozmieszczono systemy Iskander. Resort obrony Rosji nie odpowiedział na zapytanie CNN w tej kwestii.

W czerwcu brytyjski dziennik "The Guardian" podał, że Federacja Amerykańskich Naukowców opublikowała zdjęcia satelitarne obwodu kaliningradzkiego, które wskazują, że Rosja rozbudowała bunkier na broń nuklearną w Kulikowie, położonym 50 km od granicy z Polską.

PAP - mini

Space24
Space24
KomentarzeLiczba komentarzy: 42
yaro
piątek, 19 października 2018, 09:40

My inwestujemy w bazy USA oni w bunkry i najlepiej zakończyć ten temat.

dobryl
piątek, 19 października 2018, 04:38

Nie bym bronił Rosjan ale ta sensacja CNN taka trochę naciągana jest ;) Nie trzeba zdjęć jakiegoś ImageSat International, wystarczy wejść na oś czasu Google Earth by zobaczyć, że pierwsze prace przy rozbudowie magazynów koło Prokhladnoye (w tekście obiekt ten występuje jako Primorsk), rozpoczęły się latem 2013 r. Można prześledzić przebieg prac aż do stanu obecnego.

kapral Wichura
piątek, 19 października 2018, 00:19

Czy te prace budowlane są w zasięgu Morskiej Jednostki Rakietowej? A lokalizację można dokładnie określić na podstawie tych zdjęć?

ryś
czwartek, 18 października 2018, 23:57

do MyCzyOni Przestań pieprzyć głupoty ropa i gaz od Rosji Po_je_bało Cię

piotr
czwartek, 18 października 2018, 23:44

BUBA .czy USA nie lamie umow i porozumien miedzynarodowych ?tak dla odswiezenia twojej pamieci Iran mowi tobie cos ?

Tweets Space24