CNN o zdjęciach satelitarnych: Rosjanie budują bunkry w obwodzie kaliningradzkim

18 października 2018, 15:01
Kalinin
Fot. ImageSat International via imagesatintl.com

Rosja zmodernizowała cztery wojskowe obiekty w obwodzie kaliningradzkim, w tym magazyn broni jądrowej - poinformował CNN, analizując zdjęcia satelitarne. Według stacji zdjęcia świadczą też o budowie 40 bunkrów w pobliżu miasta Primorsk.

Amerykańska telewizja powołuje się na zdjęcia firmy ImageSat International.

CNN wskazuje, że na zdjęciach, wykonanych w dniach 19 lipca-1 października, widać, że na terenie tych obiektów prowadzona jest "znaczna modernizacja".

"Zdjęcia z 18 lipca pokazują bunkry na etapie budowy, po dziesięciu tygodniach pracy wyglądają na zakończone" - ocenia CNN.

Zdjęcia wskazują też na modernizację na terenie bazy lotniczej Czkałowsk i bazy wojskowej w Czerniachowsku, gdzie, jak podaje CNN, rozmieszczono systemy Iskander. Resort obrony Rosji nie odpowiedział na zapytanie CNN w tej kwestii.

W czerwcu brytyjski dziennik "The Guardian" podał, że Federacja Amerykańskich Naukowców opublikowała zdjęcia satelitarne obwodu kaliningradzkiego, które wskazują, że Rosja rozbudowała bunkier na broń nuklearną w Kulikowie, położonym 50 km od granicy z Polską.

PAP - mini

Space24
Space24
KomentarzeLiczba komentarzy: 42
rozbawiony wiadomo kim i czym
niedziela, 21 października 2018, 01:42

Żałosne rusofobki faktycznie nic nie wiedzą na temat Federacji Rosyjskiej i potęgi jej Sił Zbrojnych... ;-) Natomiast samo rozważanie ataku na Obwód Kaliningradu, to już nie tylko majaczenia z rodzaju political-fiction, ale wręcz głęboka frustracja przechodząca w chorobliwą obsesję o znamionach samobójczych... ;-)

Davien
sobota, 20 października 2018, 13:33

xd i znowu się kompromitujesz jak zwykle:) USA nie złamały ani umowy klimatycznej, ani traktatu z Iranem, wycofały sie z obydwu informujac o tym cąły swiat, a nie jak Rosja bezczelnie łamiac każdy praktycznie traktat i twierdząc że tego nie robią. Oj Olgino opuszczacie sie:))

Davien
sobota, 20 października 2018, 13:30

Panie Piotr, USA wycofały sie z umowy z Iranem a nie złamały ją twierdząc jednocześnie że jest wszystko w porządku i nic nie łamią, tak jak robi to Rosja: INF, Memorandum Budapesztańskie.

Davien
sobota, 20 października 2018, 13:27

Panie Marcin, Putin to ma wy...ne ja wszystko poza swoim własnym interesem, choc w porównaniu z Dudą to Duda leży i kwiczy:) A co do trzymania z Rosja to juz raz Rosja z nami trzymała od chwili jak nas napadła w 1939r to do 1989r nie moglismy sie ich pozbyc wiec daruj sobie ta propagande

WARS
sobota, 20 października 2018, 11:43

...zauwazmy na zdjeciach rzad wykonanych w najwyzszej technologii...drewnianych budek wc bez ogrzewania i z samoczynna cyrkulacja powietrza(szpary miedzy deskami). Wraz z budowa wc zamowiono dodatkowe ilosci niezawissimaja gazieta z "podwojnym wykorzystywaniem".

Tweets Space24