W Tesli trwają prace nad budową procesorów AI dla aut autonomicznych

7 sierpnia 2018, 09:35
008
Fot. SpaceX

Tesla konstruuje własne procesory do obsługi sztucznej inteligencji, które w przyszłości mają znaleźć zastosowanie w systemach pokładowych samochodów autonomicznych. Firma Elona Muska pracuje nad nimi już od kilku lat - poinformował serwis Tech Crunch.

Procesor znany pod nazwą kodową "Hardware 3" ma w przyszłości znaleźć się w systemach obsługujących autonomiczne wersje samochodów Tesli z serii Model S, Model X i Model 3.

Do tej pory Tesla korzystała z platformy Drive dostarczanej przez firmę Nvidia, znaną przede wszystkim z produkcji kart graficznych.

Tesla deklaruje, że dzięki internalizacji produkcji wykorzystywanych w pojazdach podzespołów, firma bardziej skupia się na własnych potrzebach, co przekłada się również na wpływ na wydajność całej działalności.

Zdaniem Elona Muska obliczenia wykonywane na sprzęcie Nvidii pozwalały na analizę obrazu z prędkością 200 klatek na sekundę. Własny procesor Tesli ma analizować go dla porównania z prędkością dziesięć razy większą.

Przedstawiciele firmy podkreślają również, że samodzielna produkcja procesorów "pozwoli Tesli na zwiększenie kontroli nad własną przyszłością".

Własne procesory firmy mają być stosowane w produkcji samochodów Tesli już w przyszłym roku - twierdzi Tech Crunch.

PAP - mini

Space24
Space24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Levi
piątek, 31 sierpnia 2018, 02:53

Czyli nie Mobileye (to ten co nie lubi naczep) i nie Nvidia tylko wlasne? A soft czyj? Bo caly bajer to kwestia softu a nie sprzetu. Z drugiej strony to troche wstyd - my nie mamy projektu zrobienia wlasnych procesorow do sprzetu specjalnego...

Au
wtorek, 7 sierpnia 2018, 23:47

Fajny off topic.