Trzej astronauci z ISS szczęśliwie powrócili na Ziemię

4 czerwca 2018, 11:03
MS07_Ros
Fot. Roskosmos

Kapsuła rosyjskiego statku kosmicznego Sojuz MS-07 z trzema członkami dotychczasowej załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) wylądowała bezpiecznie w niedzielę 3 czerwca w stepie pod miastem Żezkazgan w środkowym Kazachstanie - powiadomiło Centrum Kontroli Lotów.

Przedstawiciel podmoskiewskiego Centrum powiedział dziennikarzom, że kapsuła wylądowała bez problemów o godz. 18.39 czasu lokalnego (godz. 14.39 w Polsce). W ten sposób trójka astronautów - Rosjanin Anton Szkaplerow, Amerykanin Scott Tingle i Japończyk Norishige Kanai - zakończyła 168 dniową misję na pokładzie ISS.

Obecnie na pokładzie ISS znajduje się trzyosobowa załoga złożona z dwóch Amerykanów i Rosjanina. Są to: Andrew Feustel, Richard Arnold i Oleg Artemjew; mają przebywać w kosmosie do września.

Już w środę z dzierżawionego przez Rosję kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie ma wyruszyć statek Sojuz MS-09. Ma dowieźć na stację orbitalną Rosjanina Siergieja Prokopjewa, Niemca Alexandra Gersta i Amerykankę Serenę Aunon-Chancellor. 

PAP - mini

Space24
Space24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Obserwator
wtorek, 5 czerwca 2018, 02:04

Wspólne w badania Kosmosu pokazują dobitnie, że możliwa jest pokojowa współpraca pomiędzy Rosjanami i Amerykanami.

uze
czwartek, 7 czerwca 2018, 14:45

Nie jest możliwa dopóki w tym kraju będą rządzić ludzi którzy z niczym i nikim się nie liczą a wszystko i wszystkich chcieliby podporządkować sobie lub od siebie uzależnić. No chyba że ktoś lubi wysłuchiwać durnych docinek Rogozina w stylu jak się nie podoba to co Rosja robi na Ziemi to na orbitę możecie latać z trampoliny.