Trzech astronautów z ISS powróciło na Ziemię

5 października 2018, 07:32
MS08_land
Fot. NASA/Bill Ingalls

Statek kosmiczny Sojuz MS-08 z trzema powracającymi na Ziemię członkami załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) wylądował pomyślnie w Kazachstanie w czwartek 4 października o godzinie 13.45 czasu polskiego - poinformowała rosyjska kontrola lotu.

Rosjanin Oleg Artemjew oraz Amerykanie Andrew Feustel i Richard Arnold przebywali w kosmosie od 21 marca, kiedy to wyruszyli na ISS tym samym statkiem Sojuz MS-08.

Przedstawiciel centrum kontroli lotu przekazał, że ratownicy pomogli kosmonautom wydostać się z aparatu lądującego. "Samopoczucie załogi jest dobre" - dodał.

Na ISS przebywa obecnie trzyosobowa załoga, którą tworzą Niemiec Alexander Gerst jako jej dowódca oraz Amerykanka Serena Aunon-Chancellor i Rosjanin Siergiej Prokopjew. Statkiem Sojuz MS-10, którego start zaplanowano na 11 października, mają do nich dołączyć Rosjanin Aleksiej Owczynin i Amerykanin Nick Hague.

PAP - mini

Space24
Space24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
karlson z dachu
poniedziałek, 8 października 2018, 01:53

szukam zdjęć i filmów z budowy stacji ISS. ktoś coś?

rozbawiony wiadomo kim i czym
niedziela, 7 października 2018, 18:00

Jakież to musi być niezmiernie frustrujące dla rusofobków z tzw. kółka wzajemnej adoracji w propagandowej akcji, że amerykańscy astronauci muszą korzystać z wytworów myśli technicznej rosyjskich konstruktorów silników rakietowych, rakiet nośnych i statków kosmicznych... ;-)