SKANER Space24: Środki publiczne kluczowe dla rozwoju sektora kosmicznego

6 kwietnia 2017, 11:29

SKANER SPACE24: Gościem odcinka był dr Jakub Ryzenko, ekspert ds. polityki kosmicznej, który mówił o Polskiej Strategii Kosmicznej oraz polskim programie satelitarnym. 

Realizatorem tej działalności oczywiście będzie sektor kosmiczny, a więc firmy, instytucje akademickie ale również instytucje korzystające z danych satelitarnych. Tak naprawdę jednak możliwość osiągnięcia tego efektu zależy przede wszystkim od polityki państwa. Nie da się ukryć, że działalność kosmiczna pozostaje aktywnością, która jest w dużym stopniu finansowana ze środków publicznych. To oznacza, że aby faktycznie sektor kosmiczny osiągnął taką rolę jaką może on i powinien pełnić dla dobra gospodarki, efektywności i sprawności państwa, dla potrzeb bezpieczeństwa narodowego muszą znaleźć się pieniądze publiczne. To jest inwestycja w innowacyjność, w sprawną i efektywną administrację państwową, także w bezpieczeństwo. To jest inwestycja, a więc muszą to być środki i to środki publiczne.”

dr Jakub Ryzenko, ekspert ds. polityki kosmicznej
Space24
Space24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
topaz
czwartek, 6 kwietnia 2017, 17:56

Jasne, następna pijawka budżetowa, a efektem działalności będą tylko pensje w radach nadzorczych dla kumpli, czemu wszędzie na świecie (cywilizowanym) sektor kosmiczny najefektywniej rozwija się w firmach prywatnych, a my, wzorem Ropsji tkwimy w komunizmie?

Piotrek
czwartek, 6 kwietnia 2017, 17:53

M m sz k ie ł cze, al ego ie da s ę og ą ać. Z m e ńci e ser e r n sz y b sz y.

Rexio
czwartek, 13 kwietnia 2017, 23:04

Czyli dalsze bicie piany za moje podatki ! Kosmiczne tu tu są tylko jaja !

Tweets Space24