Modrzewski: Planujemy umieścić cały nasz nowy dział badawczo-rozwojowy w Krakowie [Defence24 TV]

2 sierpnia 2018, 15:45

"Rozwój ICEYE, a tym bardziej rozwój ICEYE w Polsce, jest związany tak naprawdę z głównym trendem rozwojowym całej firmy. Planujemy umieścić cały nasz nowy dział badawczo-rozwojowy w Krakowie. Głównym czynnikiem związanym z naszym rozwojem w Polsce jest dostęp do kadr" - komentuje dla Space24.pl Rafał Modrzewski, szef ICEYE.

Plan ICEYE na wystrzelenie konstelacji jest taki, żeby mieć konstelację przynajmniej sześciu satelitów do końca 2019 r. Czyli już w przyszłym roku powinniśmy mieć największą konstelację SARowską i planujemy wystrzelenie kolejnych satelitów, tak, żeby cała konstelacja osiemnastu była [gotowa] do końca 2020 r.

Rafał Modrzewski, prezes ICEYE

Jeżeli chodzi o całą firmę, to tak naprawdę mieliśmy kilka kamieni milowych. Pierwszym kamieniem milowym było wybudowanie hardware'u i umieszczenie go na orbicie, czyli uzyskanie kompetencji jeżeli chodzi o budowanie satelitów. Następny kamień milowy to uzyskanie umiejętności automatycznej analizy takich zdjęć [SAR], czyli tak naprawdę automatycznej analizy, wykrywania różnego rodzaju obiektów, czy wykrywania różnego rodzaju tendencji na zdjęciach z użyciem najnowocześniejszych typów algorytmów.

Rafał Modrzewski, prezes ICEYE

Zobacz też:  Modrzewski: Do rynku podchodzimy z innej strony niż konkurencja [DEFENCE24 TV]

KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Gall Anonim
piątek, 3 sierpnia 2018, 10:38

Firma finska. Kadry polskie. Pracuja w Polsce, ale nie dla Polski. Polska traci wyksztalcone przez siebie kadry na rzecz firm zagranicznych. Firmy zagranicxzne robia to, to co polskie firmy powinny byly robic. \"Brawo\".

tubylec
poniedziałek, 7 października 2019, 13:07

100/100

Bajgiel
czwartek, 2 sierpnia 2018, 19:22

Super. To jest świetna wiadomość.