Komercyjny potencjał danych satelitarnych. Konferencja we Wrocławiu

21 listopada 2018, 13:35
SatAgro_nawozenie_precyzyjne_2
Źródło ilustracji: blog.satagro.pl

Dnia 7 grudnia br. we Wrocławskim Parku Technologicznym odbędzie się seminarium pod hasłem „Analiza danych satelitarnych – rynek wielkich możliwości”. Poruszane będą kwestie związane z używaniem danych z satelitów przez administrację publiczną oraz ich wykorzystywaniem przez podmioty komercyjne.

Wydarzenie zaplanowane jest na 7 grudnia 2018 r. Rozpocznie się o godzinie 10:00. W programie przewidziano też czas na networking.

O perspektywach i korzyściach z użytkowania danych satelitarnych przez administrację publiczna opowiedzą przedstawiciele Polskiej Agencji Kosmicznej (PAK): Jolanta Orlińska i Marcin Gałuszkiewicz. Założenia przygotowywanego przez PAK Krajowego Programu Kosmicznego na lata 2019-2021 przedstawi Michał Marchewka, także z Agencji.

Jak już wspomniano, omawiane będzie także zastosowania technik i technologii satelitarnych w biznesie. O korzyściach z takich narzędzi dla tzw. rolnictwa precyzyjnego będzie mówił Przemysław Żelazowski z firmy SatAgro. Natomiast możliwości wykorzystania technologii satelitarnych w branży energetycznej przedstawi Bartłomiej Bil, Kierownik Projektów w PGE Nowa Energia.

Na wydarzenie obowiązuje rejestracja. Więcej szczegółów odnośnie konferencji oraz link do formularza rejestracyjnego dostępne są pod tym adresem.

Portal Space24.pl jest patronem medialnym seminarium „Analiza danych satelitarnych – rynek wielkich możliwości”.

Space24
Space24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Navigator One
czwartek, 22 listopada 2018, 08:57

Czas byłoby w końcu zrozumieć - Panowie z redakcji oraz ww osoby z PAK udające ekspertów, że system Copernicus to modelowy - filmowy "Miś". Nie jest nigdzie wykorzystywany na istotną skalę - bo po prostu do niczego się nie nadaje ze swoją rozdzielczością. ESA wymyśla ciągle konkursy aby coś jej podpowiedziano... i nic. I tu jest szansa - można dostać dużą kasę jak się wymyśli mniej lub bardziej głupią (z tym dużo łatwiej) aplikację dla tego systemu.

Navigator One
czwartek, 22 listopada 2018, 08:49

Szanowna Redakcjo! Dawno nie byłem na Państwa portalu. Zrezygnowałem z niego bo zbyt często piszecie niemerytorycznie, przemilczacie istotne fakty, i zbyt chętnie kierujecie się partykularną polityką skutkującą propagandą. Po powrocie odkryłem coś nowego. Czy zauważyliście że nie ma tu już komentarzy czytelników? Czy znacie odpowiedź? Zabawiliście się w ich cenzurowanie i to efekt.