Reklama

Komunikacja

Cztery kolejne satelity komunikacyjne dla SES już na orbicie

Źródło zdjęcia: arianespace.com
Źródło zdjęcia: arianespace.com

Cztery najnowsze satelity konstelacji O3b zbudowane przez Thales Alenia Space – wspólne przedsięwzięcie firm Thales (67%) i Leonardo (33%) – w roli głównego wykonawcy, dla przedsiębiorstwa SES, zostały z sukcesem wyniesione z centrum kosmicznego w Gujanie Francuskiej (Ameryka Południowa) przy użyciu rakiety Sojuz, obsługiwanej przez Arianespace.

Poprzez wyniesienie tych czterech najnowszych satelitów Thales Alenia Space wspiera firmę SES w rozszerzeniu ich konstelacji do 20 satelitów. Pierwsze 4 satelity trafiły na orbitę w 2013 roku.

Dzięki tym wyjątkowo efektywnym satelitom SES Networks, jednostka SES dedykowana przesyłowi danych dla biznesu, oferuje usługi komunikacyjne dla rynków telekomunikacyjnych, morskich, lotniczych i energetycznych, oraz dla rządów i instytucji w skali globalnej.

image
Fot. Thales Alenia Space

Satelity O3b krążą wokół Ziemi w płaszczyźnie równika na wysokości 8000 km, znajdując się ponad cztery razy bliżej planety niż urządzenia na orbicie geostacjonarnej. Działając w paśmie Ka, zapewniają usługi telekomunikacyjne i połączenia internetowe z prędkością na poziomie łączności światłowodowej dla całego globu.

Koncern Thales Alenia Space jest bardzo dumny z tego ostatniego udanego wyniesienia satelitów. Budując konstelację O3b pomagamy naszemu klientowi SES rozwijać swój rynek i usprawniać usługi komunikacyjne na całym świecie. Dzięki naszej bezkonkurencyjnej wiedzy eksperckiej jesteśmy w stanie zaoferować nowe rozwiązania telekomunikacyjne, które zapewniają jeszcze wyższą wydajność, z wykorzystaniem bardziej zintegrowanych i cyfrowych systemów.

Jean-Loïc Galle, prezes Thales Alenia Space

Jako główny wykonawca łącznie 125 satelitów dla trzech konstelacji: Globalstar 2 (24), O3b (20) i Iridium® NEXT (81), Thales Alenia Space jest liczącym się graczem w zakresie rozwoju i uruchamiania telekomunikacyjnych konstelacji satelitarnych na niskiej i średniej orbicie okołoziemskiej.

Źródło: Thales Alenia Space

Reklama

Komentarze

    Reklama