Zmiana sternika w Polskiej Agencji Kosmicznej. Michał Szaniawski p.o. Prezesa

2 kwietnia 2019, 12:26
MSzaniawski
Źródło zdjęcia: polsa.gov.pl

Premier Mateusz Morawiecki 29 marca 2019 r. powierzył panu Michałowi Szaniawskiemu pełnienie obowiązków Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej. Decyzja związana jest ze złożeniem rezygnacji przez dotychczasowego Prezesa PAK, dr hab. Grzegorza Bronę. Michał Szaniawski będzie pełnił obowiązki Prezesa PAK przez okres 3 miesięcy, do czasu powołania prezesa agencji.

Michał Szaniawski jest absolwentem Katholieke Universiteit Leuven (Belgia) oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył specjalistyczne kursy na International Space University w Strasburgu oraz Wirtschaftsuniversität w Wiedniu. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu spółkami prawa handlowego. W ostatnich latach był Wiceprezesem Agencji Rozwoju Przemysłu oraz doradcą Ministra Przedsiębiorczości i Technologii. W tym czasie odpowiadał m.in. za stworzenie Programu Wsparcia Sektora Technologii Kosmicznych w Polsce oraz za negocjacje w sprawie przystąpienia Polski do Inicjatywy Unii Europejskiej dotyczącej Ram Wsparcia Obserwacji i Śledzenia Obiektów Kosmicznych (EU SST). Od listopada 2018 r. był członkiem Rady Polskiej Agencji Kosmicznej.

Dotychczasowe osiągnięcia Polskiej Agencji Kosmicznej, takie jak dołączenie Polski do europejskiego Konsorcjum SST i klastra robotyki kosmicznej PERASPERA czy opracowanie Krajowego Programu Kosmicznego stanowią doskonały fundament dla dalszej działalności agencji i budują nową przestrzeń dla rozwoju krajowego sektora kosmicznego. Dziękuję dr. Bronie za jego zaangażowanie.

Michał Szaniawski, p.o. Prezesa PAK.

Dr hab. Grzegorz Brona piastował stanowisko Prezesa PAK od 14 marca 2018 r.

Źródło: PAK

Space24
Space24
KomentarzeLiczba komentarzy: 33
Politolog
wtorek, 2 kwietnia 2019, 18:20

A co było powodem podania się do dymisji dr hab. Grzegorza Brony ?

Ko4
środa, 3 kwietnia 2019, 09:14

Był bardzo dobrym prezesem

wtorek, 2 kwietnia 2019, 18:14

Niestety, treść komentarzy poniżej świadczy o ignoranckiej niewiedzy na temat, w którym się wypowiadają. Jedyna sprawa dotycząca komentarzy - przykro się to czyta. Jednak najważniejsze, że ta branża w Polsce efektywnie się rozwija i jak dotąd wykorzystuje swoje szanse. Gratulacje dla Pana Brony za wsparcie i do tej pory wykonaną pracę na rzecz rozwoju sektora kosmicznego.

bantustan
wtorek, 2 kwietnia 2019, 17:09

Polska agencja komiczna jeszcze jeden urząd do wysysania siana z podatników

Andrzej.pl
wtorek, 2 kwietnia 2019, 16:59

ILE KOSZTUJE TAKA WYMIANA TOWARZYSZY???

aptekarz
wtorek, 2 kwietnia 2019, 16:41

Są tylko 2 możliwe przyczyny - ta cała agencja to pic na wodę, albo w Polsce nie ma nikogo kto podołałby temu zadaniu. Taka "Ukraina", państwo na niby i działania na niby ... Chyba wszyscy czekają aż Putin nam tu ustanowi swoje porządki.

N
środa, 3 kwietnia 2019, 12:03

Szanowny Panie Aptekarzu, Odpowiadam bo w PAK pracuję: Jedno i drugie.