Airbus chce pomóc Polsce w wejściu do domeny kosmicznej [Space24 TV]

11 lutego 2021, 11:58

Airbus Poland chce rozwijać swoją działalność w Polsce nie tylko poprzez doskonalenie potencjału w dziedzinie lotniczej, ale także poprzez współpracę związaną z domeną kosmiczną. W kooperacji z polskimi podmiotami gospodarczymi, rządem i instytucjami cywilnymi – mówi Johannes von Thadden, prezes zarządu i dyrektor zarządzający Airbus Poland S.A.

„W tej chwili znajdujemy się w naszym clean-roomie gdzie wykonywane są istotne, odnoszące się do domeny kosmicznej, działania na rzecz Polski. Jednym z powodów dla których Airbus działa w Polsce z powodzeniem jest to, że wierzymy w interesy strategiczne Polski, jakie Polska ma w zwiększeniu jej zdolności, jeśli chodzi o takie kwestie jak: obserwacja Ziemi, czy jeśli chodzi o współpracę między Polską i ESA. We wszystkich tych obszarach Airbus dostarcza znacznej wiedzy. Jesteśmy skłonni ją przekazać Polsce wraz z polskimi partnerami – małymi i średnimi firmami w ramach dobrej współpracy z polskim rządem, instytucjami cywilnymi i partnerami” - stwierdza Johannes von Thadden, prezes zarządu firmy Airbus Poland S.A. podczas wizyty ekipy Space24.pl w warszawskich zakładach tej spółki.

Space24
Space24
KomentarzeLiczba komentarzy: 19
rheed
czwartek, 18 lutego 2021, 21:55

Jeżeli Airbus w PL jest czymkolwiek zainteresowany to jedynie posiadaniem taniego podwykonawcy, który dostarczy nieco lepsza jakość niż powiedzmy podwykonawcy z Grecji, Rumunii czy Hiszpanii.

środa, 28 kwietnia 2021, 11:07

Bycie podwykonanwca hi-tech nie jest niczym złym. Lepsze to niż nic nie robić.

Polo
wtorek, 16 lutego 2021, 11:17

Uważam, ze Polska powinna samodzielnie budować swój potencjał kosmiczny. Airbus będzie wyciągał od nas pomysły i upewniał się, że bez nich nic nie zrobimy.

środa, 28 kwietnia 2021, 11:06

A jakie mamy "pomysły" i ile z nich możemy zami zrealizować???

KAR
sobota, 13 lutego 2021, 21:32

Mocarstwa jak zwykle dbają, żeby Polska nie miała samodzielności w jakiejkolwiek dziedzinie...

AA
piątek, 12 lutego 2021, 23:43

Jeżeli Polska faktycznie chce zaistnieć na arenie kosmicznej to powinna trzymać się z daleka od wszelkich wspólnych paneuropejskich pomysłów Polska ma bardzo dobrych inżynierów i szerokopojętych naukowców w różnych dziedzin nauki a jedyne czego brakuje to pieniędzy i tu jest rola rządu

środa, 28 kwietnia 2021, 11:05

Może ci się to w głowie nie mieści ale ci inżynierowie zostali inżynierami aby dobrze zarabiać. A nie koniecznie pracować w polskiej firmie.

MSZ
piątek, 12 lutego 2021, 00:47

Spoko, niech produkują swoje satelity u nas, ale nasze róbmy przez krajowych integratorów

Tweets Space24