Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Seminarium o górnictwie kosmicznym w Akademii Leona Koźmińskiego

Planetoida Westa w obiektywie sondy Dawn. Fot. NASA / JPL / MPS / DLR / IDA / Björn Jónsson
Planetoida Westa w obiektywie sondy Dawn. Fot. NASA / JPL / MPS / DLR / IDA / Björn Jónsson

Warszawska Akademia Leona Koźmińskiego (ALK) zaprasza na kolejne seminarium w ramach swojego Centrum Studiów Kosmicznych. Lutowe spotkanie odbędzie się pod hasłem: „Górnictwo kosmiczne - perspektywa polskiego i międzynarodowego przemysłu kosmicznego”.

Spotkanie będzie mieć miejsce dnia 28 lutego 2019 roku w godzinach 17.30 - 19.30 w Sali Senatu D/202 w siedzibie ALK.

Tradycyjny polski przemysł kosmiczny wkracza w erę globalnie przyspieszającego rozwoju. Związany z tym potencjał gospodarczy, handlowy i technologiczny, w tym wykorzystanie zasobów kosmicznych jest innowacyjną i biznesową szansą również dla szerszej polskiej bazy przemysłowej i napędzanego technologią ekosystemu przedsiębiorczości. Powstają w związku z tym liczne pytania o podłożu technologicznym jak i ekonomicznym. Co może być produktem, jak może wyglądać model biznesowy, kto będzie klientem kupującym jakiego rodzaju zasoby? Jak będzie wyglądał rynek? Kto będzie częścią całego łańcucha wartości, kto specjalizuje się w określonym obszarze?

Stawanie się aktywnym graczem w tym przyszłym łańcuchu wartości będzie wymagało myślenia nieszablonowego, ale jeśli zostanie zrobione prawidłowo, będzie miało wpływ na całą gospodarkę przestrzenną. Nie można przy tym bagatelizować otoczenia prawnego. O tych sprawach warto rozmawiać z udziałem inżynierów, ekonomistów i prawników , a wstępem do dyskusji będzie Seminarium organizowane przez Centrum Studiów Kosmicznych ALK pt. "Górnictwo kosmiczne - perspektywa polskiego i międzynarodowego przemysłu kosmicznego".

Wśród prelegentów:

  • Mec. Anna Dąbrowska-Niepytalska - przedstawiciel Ministerstwa Ochrony Środowiska, gdzie zajmuje się projektowaniem nowych rozwiązań prawnych w zakresie polityki surowcowej państwa - przedmiotem jej wystąpienia będzie "Próba uregulowania kwestii górnictwa kosmicznego w prawie polskim"
  • dr hab Karol Seweryn - profesor Centrum Badań Kosmicznych PAN, Laboratorium Robotyki i Mechatroniki Satelitarnej - opowie o inżynieryjnych aspektach górnictwa kosmicznego
  • Mec. Bartosz Malinowski - radca prawny Centrum Badań Kosmicznych PAN; przedmiotem jego badań jest międzynarodowe otoczenie prawne górnictwa kosmicznego - podzieli się swoimi doświadczeniami w tym zakresie.

Udział w seminarium jest bezpłatny.

Więcej szczegółów oraz link do formularza zgłoszenia swojego udziału w forum dostępne są na stronie ALK.

Źródło: Akademia Leona Koźmińskiego

Reklama

Komentarze

    Reklama