Paweł Stężycki nowym dyrektorem Instytutu Lotnictwa

5 marca 2018, 16:23
Stezycki
Fot. Paweł Stężycki/Instytut Lotnictwa

Z dniem 5 marca 2018 roku, decyzją Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Jadwigi Emilewicz, na stanowisko Dyrektora Instytutu Lotnictwa w Warszawie został powołany dr inż. Paweł Stężycki.

Dr inż. Paweł Stężycki jest związany z Instytutem Lotnictwa od 2002 roku. Swoją karierę w Instytucie rozpoczynał na stanowisku konstruktora. Następnie w  latach 2008-2015 współpracował z firmą GE Company Polska, partnerem strategicznym Instytutu Lotnictwa, gdzie na stanowiskach menadżerskich realizował zadania związane z rozwojem technologii z zakresu lotnictwa, energetyki, transportu oraz przemysłu wydobywczego.

W kwietniu 2016 roku objął stanowisko dyrektora nowoutworzonego pionu merytorycznego w Instytucie Lotnictwa: Centrum Transportu i Konwersji Energii, gdzie odpowiadał za opracowanie i praktyczne zastosowanie rozwiązań z udziałem przemysłu krajowego i zagranicznego oraz uruchomienie projektów badawczo-rozwojowych dla przemysłu i obronności kraju. W czerwcu 2016 roku został powołany na stanowisko Dyrektora Pionu Engineering Design Center, gdzie był odpowiedzialny za opracowanie i wdrożenie strategii rozwoju dla zespołu inżynierów i naukowców.

Dr inż. Paweł Stężycki jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa. W styczniu 2018 roku z wyróżnieniem obronił pracę doktorską związaną z tematyką przemysłu wydobywczego. Jest Prezesem Polskiego Stowarzyszenia Aeronautyki i Astronautyki oraz członkiem międzynarodowych organizacji lotniczych: International Council of the Aeronautical Sciences, European Research Establishments in Aeronautics oraz European Aeronautics Science Network.

Jako dyrektor Instytutu Lotnictwa będzie chciał połączyć swoją wiedzę na temat działania wielkich firm przemysłowych z zapałem i wiedzą merytoryczną zespołu oraz zapleczem laboratoryjno-naukowym, jakie posiada Instytut Lotnictwa.

Źródło: Instytut Lotnictwa

Space24
Space24
KomentarzeLiczba komentarzy: 11
Haaa
wtorek, 6 marca 2018, 13:59

Co to za dyrdymały wchodzi na stanowisko i co kasę doi .Konkrety moze tak na poczatek wybuduje to i to. Jakiś moze projek zakonczenie projektu i daty .Wynika z tego ze to gość od posady dla posady .Absolutnie nic nie wnoszący parodia razy x 2 znowu nastepne koncepcje analizy i przegrupowania .

bee
wtorek, 6 marca 2018, 13:04

A czy był konkurs na dyrektora ILot, nie słyszałem nic o takim sposobie wyboru dość znanego instytutu.

Dddupa
środa, 7 marca 2018, 08:04

Konkurs był ale już rok wcześniej było wiadomo, że Stezycki bedzie dyrektorem. Nie mógł zostać wcześniej bo nie miał doktoratu. Na szczęście w ILOT szybko można \"zrobic\" doktorat i voila.

cdee
wtorek, 6 marca 2018, 09:31

zeby nie był to kolejny Lasek. Ale dobrze ze nie historyk albo socjolog lub katecheta

bee
wtorek, 6 marca 2018, 13:02

dr Lasek obronił doktorat 2003 r. na WAT. Obecny Dyrektor nawet nie zdążył opić swojego (obrona była w 2018 r.

Pzl
poniedziałek, 5 marca 2018, 20:41

Przemysł wydobywczy to prawie archeolog czekam z niecierpliwością na wydobycie z zapaści w lotnictwie . Na poczatek moze by tak wykopac zaklady sprzedane.

kosaret
poniedziałek, 5 marca 2018, 20:34

Instytut Lotnictwa? A czym konkretnie ten Instytut sie zajmuje? Bo nasz przemysl lotniczy itd to kiedys jakis tam byl ale teraz? Żenada , smiech na sali i kupa cieplutkich stoleczkow ten caly Instytut!

Tweets Space24