CNN o zdjęciach satelitarnych: Rosjanie budują bunkry w obwodzie kaliningradzkim

18 października 2018, 15:01
Kalinin
Fot. ImageSat International via imagesatintl.com

Rosja zmodernizowała cztery wojskowe obiekty w obwodzie kaliningradzkim, w tym magazyn broni jądrowej - poinformował CNN, analizując zdjęcia satelitarne. Według stacji zdjęcia świadczą też o budowie 40 bunkrów w pobliżu miasta Primorsk.

Amerykańska telewizja powołuje się na zdjęcia firmy ImageSat International.

CNN wskazuje, że na zdjęciach, wykonanych w dniach 19 lipca-1 października, widać, że na terenie tych obiektów prowadzona jest "znaczna modernizacja".

"Zdjęcia z 18 lipca pokazują bunkry na etapie budowy, po dziesięciu tygodniach pracy wyglądają na zakończone" - ocenia CNN.

Zdjęcia wskazują też na modernizację na terenie bazy lotniczej Czkałowsk i bazy wojskowej w Czerniachowsku, gdzie, jak podaje CNN, rozmieszczono systemy Iskander. Resort obrony Rosji nie odpowiedział na zapytanie CNN w tej kwestii.

W czerwcu brytyjski dziennik "The Guardian" podał, że Federacja Amerykańskich Naukowców opublikowała zdjęcia satelitarne obwodu kaliningradzkiego, które wskazują, że Rosja rozbudowała bunkier na broń nuklearną w Kulikowie, położonym 50 km od granicy z Polską.

PAP - mini

Space24
Space24
KomentarzeLiczba komentarzy: 42
Krzychu
czwartek, 18 października 2018, 19:08

@MyCzyOni Bez błaznowania. Przekop Mierzei,ma zupełnie odwrotny sens, właśnie taki,by uniezależnić się od "widzimisię" Rosjan i błagania ich o zgodę za każdym razem, gdy nasze statki mają wypłynąć z Zalewu na Bałtyk czy odwrotnie. Akurat Rosjanie mają już swoją drogę na morze, którą nam zamykają ,gdy tylko mają ochotę. Co do gazu, to obecnie szukamy dywersyfikacji, nawet na siłę (kupując droższy gaz łupkowy od USA), by choć trochę zmniejszyć presję i zależność od Moskwy w kwestii energonośników...Swego czasu inny rząd POdpisał " extra" umowę z Rosją na zakup gazu, na POnad 20 lat, za cenę blisko dwa razy większą , niż inni europejscy klienci. Do dziś płacimy za ten POblamaż. A co do Unii, to warto spojrzeć do czego zmierza, a czym miała być , gdy do niej wchodziliśmy...Bo na pewno nie wchodziliśmy do niemieckiej Unii z Berlinem jako stolicą, który narzuca innym co mają robić i myśleć , nawet w kwestiach moralnych, strzeżenia własnych granic, etc. Z tak rządzonej ideologicznie Unii, nie trzeba będzie wychodzić, bo sama się rozpadnie. A tak stricte w temacie, to budowa bunkrów przez Rosjan,nie wróży niczego dobrego. Pozornie to obiekty defensywne,a realnie ,ośrodki dowodzenia...tuż przy naszej granicy.

Davien
czwartek, 18 października 2018, 19:02

CNN czy TVN ....kopią bunkry a my co robimy - dialog I oczekiwanie...? A ktoś napisał że gdyby ruskim przeszedłby taki churagan - gdzie rysneło troche 17 nielotów F-22. Bo były bardzo dobrze ochronione w blaszakach ?

xd
czwartek, 18 października 2018, 18:36

buba no masz rację to rosja wycofała się z porozumienia klimatycznego jak też jednostronnie zerwała umowę z iranem podaj może jakieś przykłady czy potrafisz jak nijaki davien pleść bzdury i wykładać chemię w biedronce

Buba
czwartek, 18 października 2018, 18:24

Zostawmy wschodnich azjatów oni nigdy nie dotrzymywali żadnych umów i porozumień międzynarodowych.

MyCzyOni
czwartek, 18 października 2018, 18:19

Właśnie załapałem, po co przekop mierzeji. Dzurkiy niemu okręty floty bałtyckiej będą miały dodatkową drogę na Bałtyk. Rządząca naszym krajem jest naprawdę dobrym sąsiadem federacji rosyjskiej. Zwiększa zakupy ropy, gazu, węgla, wyprowadza RP z UE by być bkuzrjy WWP i jeszcze zabezpiecza port w Kaliningradzie, tfu Królewcu.