Modrzewski: Planujemy umieścić cały nasz nowy dział badawczo-rozwojowy w Krakowie [Defence24 TV]

August 2, 2018, 15:45

"Rozwój ICEYE, a tym bardziej rozwój ICEYE w Polsce, jest związany tak naprawdę z głównym trendem rozwojowym całej firmy. Planujemy umieścić cały nasz nowy dział badawczo-rozwojowy w Krakowie. Głównym czynnikiem związanym z naszym rozwojem w Polsce jest dostęp do kadr" - komentuje dla Space24.pl Rafał Modrzewski, szef ICEYE.

Plan ICEYE na wystrzelenie konstelacji jest taki, żeby mieć konstelację przynajmniej sześciu satelitów do końca 2019 r. Czyli już w przyszłym roku powinniśmy mieć największą konstelację SARowską i planujemy wystrzelenie kolejnych satelitów, tak, żeby cała konstelacja osiemnastu była [gotowa] do końca 2020 r.

Rafał Modrzewski, prezes ICEYE

Jeżeli chodzi o całą firmę, to tak naprawdę mieliśmy kilka kamieni milowych. Pierwszym kamieniem milowym było wybudowanie hardware'u i umieszczenie go na orbicie, czyli uzyskanie kompetencji jeżeli chodzi o budowanie satelitów. Następny kamień milowy to uzyskanie umiejętności automatycznej analizy takich zdjęć [SAR], czyli tak naprawdę automatycznej analizy, wykrywania różnego rodzaju obiektów, czy wykrywania różnego rodzaju tendencji na zdjęciach z użyciem najnowocześniejszych typów algorytmów.

Rafał Modrzewski, prezes ICEYE

Zobacz też:  Modrzewski: Do rynku podchodzimy z innej strony niż konkurencja [DEFENCE24 TV]

KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Gall Anonim
Friday, August 3, 2018, 10:38

Firma finska. Kadry polskie. Pracuja w Polsce, ale nie dla Polski. Polska traci wyksztalcone przez siebie kadry na rzecz firm zagranicznych. Firmy zagranicxzne robia to, to co polskie firmy powinny byly robic. \"Brawo\".

Bajgiel
Thursday, August 2, 2018, 19:22

Super. To jest świetna wiadomość.