Instytut Lotnictwa z grantem Siemensa na rozwój kadr w zakresie technologii kosmicznych

23 sierpnia 2018, 10:39
woman-3597095_1280
Ilustracja: Pixabay
Space24
Space24

Instytut Lotnictwa bierze udział w Programie GO PLM firmy Siemens skierowanym do ośrodków akademickich. Otrzymane w ramach tego grantu oprogramowanie NX pozwala na rozwój kadry inżynierskiej w dziedzinie przemysłu kosmicznego, w szczególności technik rakietowych.

W każdym kwartale Program GO PLM firmy Siemens przyznaje granty w postaci oprogramowania NX instytucjom akademickim o odpowiednich kwalifikacjach. Grant obejmuje udostępnienie oprogramowania na wyznaczony okres wraz z materiałami szkoleniowymi.

Oprogramowanie NX jest wykorzystywane przez praktykantów głównie w Zakładzie Technologii Kosmicznych w Instytucie Lotnictwa do prac projektowych w prowadzonych grantach w ramach współpracy z ESA oraz UE w programie Horyzont 2020.

Oprogramowanie firmy Siemens pozwala praktykantom pogłębiać wiedzę w dziedzinie projektowania silników rakietowych oraz rakiet nośnych.

Rocznie na praktyki w Zakładzie Technologii Kosmicznych przyjmowanych jest ponad 20 studentów z polskich uczelni technicznych oraz studenci z Ohio State University, z którym Instytut Lotnictwa prowadzi współpracę naukową.

Więcej o programie GO PLM można przeczytać tutaj.

Źródło: Instytut Lotnictwa

Space24
Space24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Levi
piątek, 31 sierpnia 2018, 02:47

Takie granty to przymuszenie firm do kupienia NX ktory \'poznaja\' studenci. Ale ze system duzy wiec okaze sie ze zawsze cos dziwnym trafem nie bedzie dzialac i bedzie musial przyjechac ekspert z Siemensa aby zgrac wszystko co wpadnie w rece i wgrac nowa wersje z nowa zabawka - Iran juz to przecwiczyl kiedys... Tez Siemens, sterowniki...

Tweets Space24