Elon Musk opublikował zdjęcia rakiety Falcon Heavy [WIDEO]

21 grudnia 2017, 10:55

Założyciel i szef koncernu SpaceX podzielił się na Twitterze zdjęciami szykowanej do debiutanckiego lotu ciężkiej rakiety nośnej Falcon Heavy. Pojazd ma wystartować na początku 2018 roku.

Falcon Heavy to najpotężniejsza amerykańska rakieta od czasów legendarnego Saturna V, który wyniósł amerykańskich astronautów na Księżyc. Pojazd zdolny jest wynieść na orbitę ładunek o masie dwukrotnie większej niż rakieta Delta IV Heavy produkcji United Launch Alliance.

Egzemplarz Falcona Heavy, który na początku przyszłego roku odbędzie pionierski lot tego systemu nośnego, jest obecnie montowany w hangarze nieopodal platformy startowej 39A w Kennedy Space Center na przylądku Canaveral.

 

Ładunkiem, wystrzelonym w przestrzeń kosmiczną przy okazji pierwszego startu Falcona Heavy, ma być specjalny egzemplarz samochodu sportowego Tesla Roadster.

KomentarzeLiczba komentarzy: 2
gts
czwartek, 21 grudnia 2017, 19:03

Brakuje mu odpowiednich kadr. Odpowiednie ladry ktore umieja liczyc i znaja sie na ekonomii, czy produkcji sa traktowani jak smieci przez zatrudninych przez PIS na stanowiska kierownicze aptekarzy, zoologow, teologow i animatorow kultury. Jeali decydujacymi kompetencjami sa znajomosci w tym te z pewnym ojcem T.R. a nie znajmosc zarzadzania projektami, obcych jezykow czy w ogole znajomosc rzeczy nad ktora sie pracuje to mamy tego efekt. Zal mi ludzi ktorzy jeszcze pracuja w panstwowkach badz sluza w roznych jednostkach, a maja wiedze i kompetencje a sa dzis pomiatani i traktowani jak szmaty przez kierownictwo. Nie wiem kiedy sie to zmienilo zeby specjaliste od cyberzabezpieczen w jednoatce bezpieczenstwa informatycznego pouczal i besztal historyk, ktory nie wie co to jest firewall. No, ale taki mamy teraz klimat

Tweets Space24