CNN o zdjęciach satelitarnych: Rosjanie budują bunkry w obwodzie kaliningradzkim

18 października 2018, 15:01
Kalinin
Fot. ImageSat International via imagesatintl.com

Rosja zmodernizowała cztery wojskowe obiekty w obwodzie kaliningradzkim, w tym magazyn broni jądrowej - poinformował CNN, analizując zdjęcia satelitarne. Według stacji zdjęcia świadczą też o budowie 40 bunkrów w pobliżu miasta Primorsk.

Amerykańska telewizja powołuje się na zdjęcia firmy ImageSat International.

CNN wskazuje, że na zdjęciach, wykonanych w dniach 19 lipca-1 października, widać, że na terenie tych obiektów prowadzona jest "znaczna modernizacja".

"Zdjęcia z 18 lipca pokazują bunkry na etapie budowy, po dziesięciu tygodniach pracy wyglądają na zakończone" - ocenia CNN.

Zdjęcia wskazują też na modernizację na terenie bazy lotniczej Czkałowsk i bazy wojskowej w Czerniachowsku, gdzie, jak podaje CNN, rozmieszczono systemy Iskander. Resort obrony Rosji nie odpowiedział na zapytanie CNN w tej kwestii.

W czerwcu brytyjski dziennik "The Guardian" podał, że Federacja Amerykańskich Naukowców opublikowała zdjęcia satelitarne obwodu kaliningradzkiego, które wskazują, że Rosja rozbudowała bunkier na broń nuklearną w Kulikowie, położonym 50 km od granicy z Polską.

PAP - mini

Space24
Space24
KomentarzeLiczba komentarzy: 42
Jajko
czwartek, 18 października 2018, 21:10

Dlaczego my nie kopiemy? Schronow dla kobiet i dzieci nie ma. Kulikowo to nasza szansa. Trza mieć doktrynę szybkiego rajdu i przejęcia obiektu. Faktycznie szybki pułk specjalny tam powinien powstać, osłaniany przez resztę kraju. Wtedy mamy szansę, że będzie tylko konwencjonalnie i się dogadamy.

yaro
czwartek, 18 października 2018, 20:25

@MyCzyOni zakończ debilna przedwyborczą retorykę przegranych partii. Nikt Polski nie będzie wyprowadzał z UE, rachunek ekonomiczny jest prosty kupujemy tam gdzie jest najtaniej, Rosjanie nie jest wrogiem Polski, nawet PiS o tym nie mówi tylko w dziwny sposób media głównego ścieku które na polityce PiS straciły najwięcej pieniędzy bo nie mają przychodów z reklam dostają wściczu pewnych części ciała. PiS w tej sprawie ma swoje za uszami ale większość tych rzeczy jest nadymana mediami z pochodzenia UB.

niestety
czwartek, 18 października 2018, 20:22

szykują się do napaści na Polskę

łoiso_Buba
czwartek, 18 października 2018, 20:20

@Buba jesteś większym Azjatą niż Ci wschodni sąsiedzi, a dlaczego? bo masz poziom myślenia renifera na Ałtaju.

yaro
czwartek, 18 października 2018, 20:18

My mamy USA na naszym terenie w perspektywie Fort Trump oni bunkry - tak to działa .... a kto na tym najbardziej ucierpi .... obywatel RP bo rakiety do Moskwy i za Moskwę nie dolecą a do Warszawy doleci wszystko bo z Kaliningradu jest blisko.