CNN o zdjęciach satelitarnych: Rosjanie budują bunkry w obwodzie kaliningradzkim

18 października 2018, 15:01
Kalinin
Fot. ImageSat International via imagesatintl.com

Rosja zmodernizowała cztery wojskowe obiekty w obwodzie kaliningradzkim, w tym magazyn broni jądrowej - poinformował CNN, analizując zdjęcia satelitarne. Według stacji zdjęcia świadczą też o budowie 40 bunkrów w pobliżu miasta Primorsk.

Amerykańska telewizja powołuje się na zdjęcia firmy ImageSat International.

CNN wskazuje, że na zdjęciach, wykonanych w dniach 19 lipca-1 października, widać, że na terenie tych obiektów prowadzona jest "znaczna modernizacja".

"Zdjęcia z 18 lipca pokazują bunkry na etapie budowy, po dziesięciu tygodniach pracy wyglądają na zakończone" - ocenia CNN.

Zdjęcia wskazują też na modernizację na terenie bazy lotniczej Czkałowsk i bazy wojskowej w Czerniachowsku, gdzie, jak podaje CNN, rozmieszczono systemy Iskander. Resort obrony Rosji nie odpowiedział na zapytanie CNN w tej kwestii.

W czerwcu brytyjski dziennik "The Guardian" podał, że Federacja Amerykańskich Naukowców opublikowała zdjęcia satelitarne obwodu kaliningradzkiego, które wskazują, że Rosja rozbudowała bunkier na broń nuklearną w Kulikowie, położonym 50 km od granicy z Polską.

PAP - mini

Space24
Space24
KomentarzeLiczba komentarzy: 42
Andrettoni
środa, 2 stycznia 2019, 15:21

Federacja Amerykańskich Naukowców? Chyba szpiegów?

rozbawiony wiadomo kim i czym
niedziela, 4 listopada 2018, 08:45

gass vel... < Proponuję zastanowić się nad przesłaniem mądrego polskiego przysłowia: "Uderz w stół, a nożyce się odezwą". Zrozumiałeś? Pytanie z oczywistych względów należy potraktować jako retoryczne... ;-) Wracając do kwestii przynależności państwowej Kaliningradu, to bez wątpienia warto byłoby zastanowić się nad konsekwencjami wynikającymi z ewentualnej próby zmiany granic w Europie, ustanowionych po II Wojnie Światowej. Jednak do tego jest niezbędna zdolność samodzielnego myślenia, której zdecydowanie brakuje żałosnym rusofobkom z tzw. kółka wzajemnej adoracji w propagandowej akcji... ;-)

gass
sobota, 27 października 2018, 18:26

"rozbawiony wiadomo kim i czym" czemu masz siano w ... troliku

Góral
niedziela, 21 października 2018, 16:22

Ludzie mówią o Krymie,o reparacjach od Niemiec a dlaczego nikt nie mówi o KRÓLEWCU. To nigdy nie były ich ziemie po1945. powinni wypier.....

Wania
niedziela, 21 października 2018, 12:56

Do Marcin. Od 17 września 1939 roku trzymaliśmy z Rosją. Bo tylko taka forma przyjaźni jest znana Rosji. Teraz Ukraina i Białoruś przeżywa kolejne fazy przyjaźni z Rosją. My na szczęście nie musimy już trzymać z Rosją. Dlatego nie mamy najbogatszego prezydenta i oligarchów. Bezdomnych dzieci i pogłębiającej się biedy. Powoli gonimy zgniły Zachód. Bez okradania przez tych ze wschodu.

Tweets Space24