Francja wzywa Teheran do zarzucenia programu balistycznego. Możliwe sankcje

28 stycznia 2019, 08:39
Iran_ballistic
Fot. Mohammad Hassanzahed/wikipedia.com/CC BY 4.0

Francja zastosuje przeciwko Iranowi sankcje, jeśli dialog z tym krajem w sprawie jego programu balistycznego i oddziaływania regionalnego nie przyniesie rezultatu - ostrzegł w piątek 25 stycznia szef francuskiej dyplomacji Jean-Yves Le Drian.

"Mamy dwa żądania (...) Iran powinien zrezygnować z produkcji pocisków balistycznych i zwłaszcza z ich dostarczania m.in. pewnym zbrojnym ugrupowaniom na Bliskim Wschodzie, a także Hutim w Jemenie" - oświadczył francuski minister spraw zagranicznych na spotkaniu z dziennikarzami.

Iran powinien również "zaprzestać działań prowadzących do destabilizacji w regionie" - dodał Le Drian, powołując się na ONZ-owską rezolucję nr 2254 w sprawie Syrii, która mówi, że "na terenie Syrii nie powinno być obcych sił".

"Rozpoczęliśmy trudny dialog z Iranem, który powinien być kontynuowany, i gotowi jesteśmy - jeśli się nie powiedzie - poprzeć twarde zastosowanie sankcji. Oni o tym wiedzą" - podkreślił minister.

PAP - mini

Space24
Space24
KomentarzeLiczba komentarzy: 8
Ułan1981
poniedziałek, 28 stycznia 2019, 12:18

Iran powinien mocno współpracować z Indiami i Chinami. Na tym się bogacić. Niech rozwijają program rakietowy na maska. Ukraina oddała swoje głowice i ma co ma. W sumie dla Polski to lepiej, ale dla nich fatalne w skutkach były obietnice zachodu. Ten kto ma silną armię zawsze będzie prawdziwym partnerem do rozmów. Nie jak nasze Elyty co włażą pod sukienkę USA przepłacając za sprzęt ułudą bezpieczeństwa. Na bank stałych baz nie będzie w Polsce. Może rozwinięcie rotacyjnej jednostki w Orzyszu bo są tam pokłady cennych minerałów. Megalomania naszych władz obecnych i poprzednich nie zna granic rozsądku. Historii się uczyć a nie religii.

Jehowa
poniedziałek, 28 stycznia 2019, 11:45

Cytuję: <......... dodał Le Drian, powołując się na ONZ-owską rezolucję nr 2254 w sprawie Syrii, która mówi, że "na terenie Syrii nie powinno być obcych sił".> CO W TAKIM RAZIE ZE WZGÓRZAMI GOLAN???? FRANCJA I USA MUSZĄ JE ODBIĆ DLA ASSADA?

Jehowa
poniedziałek, 28 stycznia 2019, 11:42

Masakra z tymi tępymi zachodnimi "demokracjami". Pieniądz, fałsz, obłuda. PS Najlepsze życzenia dla Iranu.