Astri Polska na MSPO 2018. Usługi satelitarne i aplikacje

5 września 2018, 10:54
Astri_MSPO_stoisko
Marcin Mykietyn i Michał Wyszyński z Astri Polska na stoisku firmy podczas MSPO 2018. Fot. Paweł Ziemnicki/Space24.pl

Aplikacje i usługi satelitarne to obszar, na który Astri Polska stawia szczególny nacisk podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. W trakcie pierwszego dnia targów firma prezentowała także swoje kompetencje zdobyte podczas realizacji kontraktów dla wiodących misji ESA.

Reklama

Zdaniem przedstawicieli Astri Polska, podczas tegorocznej edycji MSPO największy potencjał biznesowy mają rozwiązania z dziedziny aplikacji i usług satelitarnych. Jak podkreśla firma, w Polsce jest to rynek rosnący, a na kieleckich targach można spotkać wielu potencjalnych i obecnych użytkowników tego typu rozwiązań.

MSPO jest dla nas dobrą okazją do spotkania klientów zainteresowanych wykorzystaniem technologii satelitarnych w swojej działalności. Nasze rozwiązania z dziedziny m.in.:  zarządzania kryzysowego sprawdziły się w projektach organizowanych na szczeblu europejskim. Chcielibyśmy powielić ten sukces w Polsce.

Jacek Mandas, prezes Astri Polska

Podczas kieleckiej wystawy Astri Polska prezentuje także swoje doświadczenie zdobyte w wiodących programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. W tym roku firma przekaże ESA aż 10 gotowych produktów. Zdaniem kierownictwa firmy, udział w projektach ESA jest niezwykle ważny dla dynamicznego rozwoju polskiego sektora kosmicznego.

Polski przemysł kosmiczny jest na początku swojej drogi, dlatego niezwykle ważne dla krajowego sektora jest zdobywanie kompetencji uczestnicząc w programach ESA. W ten sposób kształcimy kadrę wysoko wykwalifikowanych specjalistów, których doświadczenie będzie kluczowe przy realizacji  Polskiego Programu Kosmicznego.

Jacek Mandas, prezes Astri Polska

Astri Polska jest pierwszą polską firmą działającą w obszarze technologii kosmicznych i satelitarnych, której 100% przychodu pochodzi z przemysłu kosmicznego. Od chwili powstania w 2010 roku, zaangażowana była w ok. 50 projektów. W chwili obecnej, firma realizuje ok. 20 projektów, w większości dla ESA.

Źródło: Astri Polska

Space24
Space24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.