Airbus Poland: Stawiamy na efektywny transfer technologii lotniczych do zastosowań kosmicznych [Space24 TV]

24 stycznia 2019, 05:17

"Nasze plany zakładają dalszy transfer technologii dobrze nam znanych ze statków powietrznych do domeny kosmicznej. Nie chodzi tylko o wiązki elektryczne, ale także o integrację [urządzeń] i inne działania" - tłumaczy dla Space24.pl Manuel Heredia Ortiz, prezes zarządu Airbus Poland S.A. Wypowiedź została zarejestrowana 17 stycznia, przy okazji Polsko-Hiszpańskiego Dnia Sektora Kosmicznego.

W ciągu ostatnich dwóch lat byliśmy obecni nie tylko w sektorze aeronautycznym, naszej głównej dziedzinie aktywności, ale również rozpoczęliśmy działania w sektorze kosmicznym. (...) Obecnie dostarczamy wiązki elektryczne dla misji JUICE, jednej z misji badawczych Europejskiej Agencji Kosmicznej. Niedawno zdobyliśmy kontrakt na udział w Biomass, innej misji ESA.

Manuel Heredia Ortiz, prezes zarządu Airbus Poland S.A.

Niedawno zdobyliśmy zamówienie na dostarczanie zobrazowań satelitarnych dla [polskiego] Ministerstwa Obrony Narodowej. Pracujemy nad tym od lata. Dostajemy pozytywny odzew od klienta w zakresie jakości i szybkości dostarczania zdjęć.

Manuel Heredia Ortiz, prezes zarządu Airbus Poland S.A.
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Muniek
niedziela, 3 lutego 2019, 12:49

@ Taka Prawda: Tak, wrogi jak siema. To znaczy ze ma wywalic z pracy 800 polskich obywateli z fabryki przy Okęciu, tak? Rozumiem że kolega ich zatrudni, i sam będzie serwisować samoloty dla MON i dostarczyać zdjęcia satelitarne do zastosowań strategicznych.. czekam na to..sam będę pierwszy pod brama twojego imperium...

Davien
sobota, 26 stycznia 2019, 10:10

Panie taka prawda to nie Airbus zerwał kontrakt ale rząd PiS bezczelnie ich oszukał i okłamał więc ciesz sie ze tylko na tym się skończyło trolliku.

Davien
sobota, 26 stycznia 2019, 10:08

Panie KrzysiekS, nie proponowano NH-90 z prostgo powodu, ta maszyna wyleciałaby z przetargu szybciej od S-70i czy AW-149 jako nie spełniajaca nie tylko kryterium ceny i czasu dostawy ale tez nie majaca wersji jakie zamawiał nasz MON ( nie ma ich do tej pory zreszta) i tyle. Do tego akurat na NH-90 musieliby się zgodzic wszyscy członkowie konsorcjium a Leonardo miało inne plany

Taka prawda !
czwartek, 24 stycznia 2019, 14:54

Airbus jako jawnie wrogi Polsce koncern powinien całkowicie zniknąć z naszego rynku.

KrzysiekS
czwartek, 24 stycznia 2019, 14:44

Dużo zależy od nich samych dlaczego np. nie proponowali śmigłowca NH90 dlatego że mieli na niego zamówienia i nie chcieli się dzielić zyskami z innymi firmami w NHIndustries. Jest jedno przysłowie i mówi ono że "chytry dwa razy traci".

Tweets Space24