Reklama

Polska

Centrum Nauki Kopernik szykuje "kosmiczne" atrakcje na 2017 rok

  • fot. http://www.telespazio.it/

W 2016 roku Centrum Nauki Kopernik odwiedziło ok. 1,1 mln osób. Na tych, którzy odwiedzą placówkę w przyszłym roku, czekają nowe atrakcje: film „Halo Ziemia” przygotowany w planetarium Niebo Kopernika i rozmowy z wybitnymi znawcami kosmosu. Latem w Parku Odkrywców będzi można skonstruować amatorskie rakiety i łaziki marsjańskie. 

"W 2016 roku Centrum Nauki Kopernik odwiedziło 1,1 mln osób. Był to czas, kiedy zaczęliśmy zmieniać wystawy stałe. Chcieliśmy udoskonalić ekspozycję i dać naszym zwiedzającym możliwość jeszcze swobodniejszego eksperymentowania" - poinformowała rzeczniczka Centrum Nauki Kopernik Katarzyna Nowicka. 

Rozmowy z wybitnymi znawcami Kosmosu połączone z multimedialnymi pokazami przez cały rok będą odbywały się 2017 roku w planetarium Niebo Kopernika. Pierwsze spotkanie pod nazwą "Prosto z nieba" odbędzie się już 12 stycznia. Prof. Grzegorz Pietrzyński będzie wyjaśniał, jak można mierzyć Wszechświat, jak wyznaczyć dokładną odległość galaktyk i co wpływa na dokładność tych pomiarów.

Na kwiecień 2017 roku planowana jest też premiera filmu "Halo Ziemia" wyprodukowanego w całości w planetarium Niebo Kopernika. Ziemi, ale z perspektywy Kosmosu, będzie można przyjrzeć się 3 czerwca podczas Pikniku Naukowego w Warszawie. W tym roku organizowany jest on pod hasłem "Ziemia".

Wiele "kosmicznych" atrakcji czeka latem na odwiedzających Park Odkrywców. Zielona przestrzeń wokół warszawskiego Kopernika zmieni się w stację badawczą, zbierającą informacje na temat powietrza, gleby, wody i roślin. Będzie można tam także skonstruować amatorskie rakiety i łaziki marsjańskie. Kolonizacja Kosmosu będzie także tematem przyszłorocznego festiwalu "Przemiany" organizowanego przez CNK.

PAP - mini

 

Reklama

Komentarze

    Reklama