Airbus: Chcemy wspierać lokalny przemysł kosmiczny [Defence24.pl TV]

Środa, 13 Września 2017, 19:39 Airbus

 Posiadamy pełen zakres zdolności Obserwacji Ziemi i stosownych technologii: satelitów obserwacji optycznej, radarowej, i udostępniamy nasze satelity obu typów, w celu dostarczenia zdolności w wybranej rozdzielczości, na dowolnym poziomie wykonania - zależnie od potrzeb klienta. – powiedział w rozmowie z Defence24.pl TV Jean-Francois Petit, Head of Sales, Airbus Defence and Space.

W rozmowie z Defence24.pl TV Jean-Francois Petit, Head of Sales, Airbus Defence and Space przytoczył przykład projektu satelity optoelektronicznego PeruSAT, którego realizacja została połączona z szerokim programem współpracy przemysłowej. Zaznaczył, że koncern dąży do współpracy z lokalnymi podmiotami w sektorze kosmicznym, również w wypadku, gdy są one zaangażowane w programy Europejskiej Agencji Kosmicznej ESA.

- "Jesteśmy eksporterem numer jeden w obszarze satelitów Obserwacji Ziemi, co pociąga za sobą znaczące potrzeby rozszerzenia naszego łańcucha dostaw. (…) jesteśmy tu by przedsiębiorstwa te (lokalne firmy z sektora kosmicznego – red.) wspierać. Współpracujemy również w wypadku, jeżeli dana firma bierze udział w programie ESA." - podkreślił w rozmowie z Defence24.pl TV, Jean-Francois Petit, Head of Sales, Airbus Defence and Space.

Przedstawiciel Airbus Defence and Space zachęcił polskie przedsiębiorstwa do rozpoczęcia działalności w sektorze kosmicznym i maksymalnego wykorzystania wkładu ESA „w celu stworzenia własnych zdolności.” 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

7 komentarzy

Marko Czwartek, 16 Listopada 2017, 16:51
Francuski i Niemiecki neokolonializm w Europie. Głupi Polak tanio wyprodukuje a Francuz, Niemiec sprzeda z zyskiem minimum 200% Taki standard realizują koncerny Niemieckie, Francuzkie itd. Polska ma utrzymać tylko niskie płace by można drenować nasz rynek pracy. Ńasi lekarze inżynierowie pojadą pracować w Niemczech, Francji itd. A ci co pozostaną w kraju będą pracować za miskę ryżu, a może ziemniaków. PO z Tuskiem i spółką tego dopilnują.
Marek Czwartek, 09 Listopada 2017, 16:38
Okradać polskie społeczęństwo. Brawo wierzymy!
Edik Czwartek, 14 Września 2017, 19:41
Takie rzeczy kupuje się od zaufanych partnerów a nie od francji !
Hejka Czwartek, 14 Września 2017, 18:18
Przemysł kosmiczny i technologie wykorzystywane w kosmosie to w Polsce zjawisko na miarę udokumentowanego zjawiska paranormalnego. Acz mamy przecież pana Twardowskiego na Księżycu. (No i mnie jako współodkrywcę kilku supernowych). Moja propozycja rozwiązania tej sytuacji jest prosta. Niech Airbus zainwestuje w Polsce w coroczny konkurs wykorzystania technologii kosmicznych z ciekawymi nagrodami a może wypromuje zainteresowanie rynku tym tematem. Może a'la amerykański konkurs na łaziki marsjańskie
PolExit Czwartek, 14 Września 2017, 13:41
A na czym ma niby polegać to "wspieranie" Na tym ze Polska ma utrzymywać Francuskich pracowników, kupić bez kodów satelity przepłacając jak za Caracale, a w zamian Airbus kupi za bezcen Polskie firmy i będzie w nich produkował "elementy statecznika" jak ma Okęciu?
gts Środa, 11 Października 2017, 9:20
Za to my z duma bedzumy produkowac lyzki do butow... bo wszystko inne nawet do produkowanych autobusow i pociagow importujemy.
Komando_Foki Środa, 13 Września 2017, 23:43
Przecież, jeśli są głównym ekspotrerem, to ostatnie na czym im zalezy to budowa konkurencyjnego przemysłu w Polsce. Lepiej sprzedać produkty z Francji.