Hertz Systems na targach bezpieczeństwa w Dubaju. Pokazano system antydronowy

Środa, 25 Stycznia 2017, 15:38

Zielonogórska firma Hertz Systems jako jedyny wystawca z Polski wzięła udział w światowych targach bezpieczeństwa Intersec 2017 w Dubaju. Podczas wydarzenia polska spółka zaprezentowała m.in. system antydronowy "Jastrząb"

Zielonogórska firma Hertz Systems była jedynym reprezentantem Polski na trzydniowych światowych targach bezpieczeństwa Intersec 2017, które odbywały się w hali World Trade Center Dubai w Dubaju (ZEA) w dniach 22-24 stycznia 2017 roku. 
Na swoim stoisku spółka pokazała kilka produktów. Wśród nich znalazł się innowacyjny projekt Sztuczne Niebo, który umożliwia monitoring osób, pojazdów i przedmiotów w miejscach, do których nie dociera sygnał GPS, np. na halach produkcyjnych lub tunelach bazujący na indywidualnie projektowanym systemie nadajników i odbiorników o dużej odporności na zakłócenie sygnału, a takżesystem kontroli dostępu z inteligentnym rozpoznawaniem twarzy.

Szczególne zainteresowanie gości targów wzbudził system antydronowy "Jastrząb" służący wykrywania, a następnie niekinetycznej dezaktywacji dronów. Urządzenie po nakierowaniu w stronę bezzałogowca i naciśnięciu spustu wysyła sygnał zakłócający, przez co dron zostaje odcięty od urządzenia sterującego, co pozwala na niemalże natychmiastowe sprowadzenie go na ziemię. System dezaktywacyjny dzięki swoim stosunkowo niewielkim rozmiarom jest przy tym w pełni mobilny i może być obsługiwany przez pojedynczego operatora. 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

6 komentarzy

Marek Wtorek, 31 Stycznia 2017, 20:30
Lipa... system wykrywania jest nie ich tylko zachodniej firmy. Jammer ma bardzo ograniczone parametry dzialania. Tym sie nigdzie nie przebija.
skarbonka Czwartek, 10 Sierpnia 2017, 23:10
potwierdzam to już dawno zostało wynalezione wiadomo gdzie
MarekK Sobota, 28 Stycznia 2017, 20:33
Wspaniałym osiągnięciem będzie kiedyś system dezaktywujący wyrzutnie rakiet, taktycznych, jak i tych ogromnych strategicznych międzykontynentalnych. Czy jest to możliwe, czy będzie kiedyś możliwe?
jerzy garbuliński Czwartek, 26 Stycznia 2017, 10:10
jeśli system tak działa , to nasza armia, służby ochrony lotnisk ,kolei i innych ważnych dla gospodarki kraju powinny być wyposażone w taki system bez oglądania się na targi lub promocje a tylko ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa państwa
armyypl Środa, 25 Stycznia 2017, 20:46
Super ! Polacy jednak potrafią tworzyć porządny zaawansowany sprzęt i nasze wojsko i służby powinno go kupić. Trzeba aby na takie targi więcej polskich firm wyjeżdżało i promowało swoje wyroby
Olender Środa, 25 Stycznia 2017, 18:23
Pogratulować chłopakom... miło słyszeć.