Centrum Nauki Kopernik szykuje "kosmiczne" atrakcje na 2017 rok

Wtorek, 27 Grudnia 2016, 11:08

W 2016 roku Centrum Nauki Kopernik odwiedziło ok. 1,1 mln osób. Na tych, którzy odwiedzą placówkę w przyszłym roku, czekają nowe atrakcje: film "Halo Ziemia" przygotowany w planetarium Niebo Kopernika i rozmowy z wybitnymi znawcami kosmosu. Latem w Parku Odkrywców będzi można skonstruować amatorskie rakiety i łaziki marsjańskie. 

"W 2016 roku Centrum Nauki Kopernik odwiedziło 1,1 mln osób. Był to czas, kiedy zaczęliśmy zmieniać wystawy stałe. Chcieliśmy udoskonalić ekspozycję i dać naszym zwiedzającym możliwość jeszcze swobodniejszego eksperymentowania" - poinformowała rzeczniczka Centrum Nauki Kopernik Katarzyna Nowicka. 

Rozmowy z wybitnymi znawcami Kosmosu połączone z multimedialnymi pokazami przez cały rok będą odbywały się 2017 roku w planetarium Niebo Kopernika. Pierwsze spotkanie pod nazwą "Prosto z nieba" odbędzie się już 12 stycznia. Prof. Grzegorz Pietrzyński będzie wyjaśniał, jak można mierzyć Wszechświat, jak wyznaczyć dokładną odległość galaktyk i co wpływa na dokładność tych pomiarów.

Na kwiecień 2017 roku planowana jest też premiera filmu "Halo Ziemia" wyprodukowanego w całości w planetarium Niebo Kopernika. Ziemi, ale z perspektywy Kosmosu, będzie można przyjrzeć się 3 czerwca podczas Pikniku Naukowego w Warszawie. W tym roku organizowany jest on pod hasłem "Ziemia".

Wiele "kosmicznych" atrakcji czeka latem na odwiedzających Park Odkrywców. Zielona przestrzeń wokół warszawskiego Kopernika zmieni się w stację badawczą, zbierającą informacje na temat powietrza, gleby, wody i roślin. Będzie można tam także skonstruować amatorskie rakiety i łaziki marsjańskie. Kolonizacja Kosmosu będzie także tematem przyszłorocznego festiwalu "Przemiany" organizowanego przez CNK.

PAP - mini

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

Bartek Piątek, 30 Grudnia 2016, 7:45
Az prosi sie o rozbudowę. Gdyby tak wrocic do pomysłu schowania wislostrady w tunel powstalaby przestrzeń na olbrzymie centrum popularyzacji nauki. Same tereny uwolnione w ten sposób bylyby pewnie wiecej warte niz koszt tunelu.
Tomek Piątek, 30 Grudnia 2016, 11:04
Nie da rady, ważniejsze jest pompowanie kasy w jakąś świątynię opatrzności i tym podobne przybytki...